Filozofia marki Palonka

Palonka to mała pracownia ceramiczna, której przyświecają idee ruchu Arts&Crafts.  Chciałabym, aby dobre i piękne rzemiosło mogło być dostępne dla każdego.  Dlatego dbam o wysoką jakość moich wyrobów pilnując, by cena była adekwatna do wysiłku, jaki wkładam w ich wykonanie. Wszystko to w poszanowaniu Matki Ziemi - staram się pakować przesyłki w materiały z recyklingu i szanować zasoby, na których pracuję - glinę, energię, wodę...

„Nie miej w swoim domu niczego, co według ciebie nie byłoby użyteczne lub piękne.”

William Morris

Powyższe słowa są mi bardzo bliskie - jestem estetką ale męczy mnie wszechobecny nadmiar, martwi mnie wyzysk pracowników w Azji, irytuje tandeta i jej jednorazowość, niepokoi nadmierna eksploatacja zasobów Ziemi. Jeśli czujesz podobnie - moje wyroby skierowane są właśnie do Ciebie.

Skąd nazwa Palonka?

Palonka to inaczej szamot, czyli drobna, wypalona glina dodawana do gliny surowej w celu poprawy jej własności. Podoba mi się bezpretensjonalne, swojskie brzmienie tego słowa. Kojarzy mi się ono sielsko i ciepło (tak, wiem, są też inne skojarzenia...).

Czemu ceramika?

Gdy miałam jakieś 10 lat znalazłam na podwórku kawałek gliny. Wyrzeźbiłam z niego marchewkę a następnie nabrałam brata, że jest ona prawdziwa! Wtedy poczułam, że to jest to, co chcę w życiu robić. Ale droga do własnej pracowni była bardzo kręta. W końcu jednak dopięłam swego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl