Oferta warsztatowa

Ceramika to świetny, twórczy sposób na relaks. Do tego można stworzyć coś trwałego i pięknego, coś z czego można będzie potem z przyjemnością korzystać.

***

Moja pracownia otwiera swe drzwi i zaprasza do skorzystania z przestrzeni, narzędzi, gliny i szkliw.

Tzw. "Pracownia otwarta" to oferta skierowana do osób, które miały już do czynienia z gliną.

30dniowy karnet upoważnia do 4 dwugodzinnych wejść. Cena 200zł. (=25zł/h)

Karnet zapewnia miejsce w pracowni na wybrany dzień i godzinę. Jedną nieobecność zgłoszoną przynajmniej dzień wcześniej można odrobić w innym terminie.

Jest też możliwość wejścia bez karnetu o ile będzie miejsce w pracowni. Cena 30 zł/h, trzeba dopytać wcześniej via emial lub przez wiadomość na messendzerze o dostępne miejsce.

W cenie glina i szkliwa bez limitu. Dodatkowo płatny wypał: 10zł/kg na biskwit, 14 zł/kg wypału szkliw do 1150*C i 19zł  powyżej 1150*C.

Pracownia otwarta jest w poniedziałki 16.00-18.00 oraz czwartki 15.00-19.00.

Jeśli jeszcze nie pracowałaś/eś z gliną a chcesz zacząć tę przygodę i jesteś zainteresowana/y kursem zapraszam do kontaktu (i obserwowania ;) ) poprzez facebook    lub instagram  .

 

N O W O Ś Ć

Minikurs dla hobbystów : dwa spotkania - 3 h lepienia a po wypale na biskwit (zazwyczaj po 2 tyg.) szkliwienie wykonanych prac (do 3 h). Podaje podstawową wiedzę na temat technik lepienia i pomagam na każdym etapie. Bardzo małe grupy - maksymalnie 3 osoby, tak bym miała możliwość dopilnować lepienia i szkliwienia oraz by zwiększyć pewność, że prace się udadzą. Dużo wiedzy merytorycznej pomagającej uniknąć błędów.

Kurs dla osób, które chcą poznać podstawy i zamierzają tworzyć u siebie w domu lub w ramach pracowni otwartej.

Cena za 6 h zajęć 300zł.

Terminy do ustalenia indywidualnie, może to być również weekend. Zapraszam do kontaktu mailowego palonka.ceramics@gmail.com . Rezerwacja terminu nastąpi po ustaleniu mailowym i wpłacie zadatku w wysokości 50 zł od osoby.

 

***

Trwa nabór chętnych na kurs Ceramika dla początkujących. Kurs jest dwustopniowy, obejmuje 8 spotkań (2bloki po 4x 2,5 godziny zegarowej), łącznie 20h zajęć. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt mailowy palonka.ceramics@gmail.com Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność wpłat.

Jeżeli chcesz tworzyć bezpieczne naczynia użytkowe to kurs dla Ciebie.

Plan kursu:

Ceramika dla początkujących (zajęcia po ok. 2,5 h )

1

- omówienie narzędzi
- omówienie składu i właściwości mas ceramicznych

- przygotowanie gliny
- lepienie z wykorzystaniem form gipsowych (miska)

- zdobienie metodą odcisków, ryt wklęsły

- polerowanie, nadawanie faktury

- omówienie procesu suszenia

- zabezpieczanie prac do dalszej obróbki

2

- omówienie procesu wypalania ceramiki w piecu elektrycznym

-obróbka przed wypałem - szlifowanie

-lepienie z ręki, wygniatanie (miska)

- lepienie z wałków (forma dowolna )

3

- budowanie z płata (kubek)

- ryt wypukły

- doklejanie elementów (ucho), naprawa pęknięć

 

4

- omówienie właściwości i rodzajów szkliw ceramicznych

-zastosowanie tlenków

- krzywe wypału, temperatura, spiek, spożywczość ceramiki
- wprowadzenie do techniki szkliwienia - szkliwienie pędzlem, poprzez zanurzanie i polewanie

5

- omówienie błędów w szkliwieniu, ewentualne poprawki

- płaskorzeźba (martwa natura)

- suszenie płaskich prac bez wyginania

6

- lepienie formy wysokiej (dowolnej) z wykorzystaniem poznanych technik

- „sprytne myki” w pracy ceramika

7

- zastosowanie angoby

- technika sgraffito

8

- szkliwienie

- dodatki do szkliw (pehatyna, flota, szkło)

- mieszanie się szkliw

 

(9)

odbiór prac, omówienie błędów w szkliwieniu w dogodnym momencie

 

Regulamin kursu „Ceramika od podstaw”

 

1. WARUNKI UCZESTNICTWA W ZAJĘCIACH

Organizatorem i prowadzącą kurs jest Magdalena Banaś.

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest akceptacja niniejszego Regulaminu, wypełnienie Karty Uczestnictwa, dokonanie opłaty za zajęcia i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Uczestnicy przyjmowani są według kolejności zgłoszeń (wpłaty przynajmniej pierwszej raty), do wyczerpania wolnych miejsc. W przypadku rezygnacji z kursu minimum tydzień przed jego rozpoczęciem wpłata zostanie zwrócona.

 

2. PŁATNOŚĆ ZA ZAJĘCIA

Kurs to 8 spotkań po 2,5 h Przy płatności jednorazowej za cały kurs cena 950 zł. Koszt kursu przy płatności w dwóch ratach to 1000 zł . Płatność podzielona na dwie raty po 500 zł, przy czym druga ratę należy uiścić przed zajęciami nr 5. Warunkiem uczestnictwa jest opłata za kurs przed jego rozpoczęciem

10% zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki w godzinach 18.00-20.30 . W dni ustawowo wolne od pracy zajęć nie ma.

Nieobecność na zajęciach nawet jeśli usprawiedliwiona, nie zwalnia z obowiązku opłaty. Wyklucza się zwrot wniesionych opłat za zajęcia z powodu rezygnacji lub nieobecności uczestnika. W uzasadnionych, pojedynczych przypadkach zajęcia mogą zostać odrobione w trybie indywidualnym.

 

Rezygnację z zajęć należy zgłosić na piśmie lub mailowo na adres palonka.ceramics@gmail.com nie później niż tydzień przed ostatnimi opłaconymi zajęciami (a więc przed 5 zajęciami) Opłata za opłacone zajęcia nie jest zwracana.(W skrócie- jeśli w połowie kursu stwierdzisz ze Ci się nie podoba albo sprawy rodzinne nie pozwolą na kontynuacje, możesz zrezygnować przed kolejną ratą. Otrzymasz swoje prace i dawkę podstawowej wiedzy, pozwalającą zacząć przygodę z nowym hobby).

 

3. Prowadząca ma prawo nie wpuścić na zajęcia oraz skreślić z listy, Uczestnika, który mimo dwukrotnego upomnienia wciąż zalega z opłatą, oraz usunąć z zajęć Uczestnika, którego zachowanie jest naganne, odbiega od ogólnie przyjętych norm, utrudnia prowadzenie zajęć i rażąco narusza regulamin zajęć

 

***

Wypał komercyjny, dla osób z zewnątrz

Cena 12 zł/kg na biskwit, 18 zł/kg  wypał do 1150* 21 zł/kg powyżej 1150*.  Bardzo ważne, by osoba która oddaje swoje prace do wypału BYŁA PEWNA  z jakiej gliny są one wykonane. Prace szkliwione muszą mieć czyste spody i zostawiony nieoszkliwiony rant u dołu. Prace wypalam w miarę możliwości na podstawkach, jednak jeśli szkliwo spłynie na półkę, jej szlifowanie to koszt 20 zł.

 

***

Oferta dla szkół i przedszkoli

Jestem magistrem pedagogiki i prowadzę też zajęcia wyjazdowe w szkołach, przedszkolach, podczas zimowisk i półkolonii. Cena za dziecko to 35 zł (ale nie mniej niż 300zł za grupę). Zajęcia trwają do.2 godzin(im młodsze dzieci tym krócej, bo czas skupienia jest krótszy),w cenie glina, 1 wypał i dostawa wypalonych prac. Zajęcia bez wypału w cenie 20 zł za dziecko.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl