Oferta pracowni


Ceramika to świetny, twórczy sposób na relaks. Do tego można stworzyć coś trwałego i pięknego, coś z czego można będzie potem z przyjemnością korzystać.


Minikurs dla hobbystów :

To dwa spotkania – 3 h lepienia a po wypale na biskwit (zazwyczaj po 2 tyg.) szkliwienie wykonanych prac (do 3 h). Podaje podstawową wiedzę na temat technik lepienia i pomagam na każdym etapie. Bardzo małe grupy – maksymalnie 4 osoby, tak bym miała możliwość dopilnować lepienia i szkliwienia oraz by zwiększyć pewność, że prace się udadzą. Dużo wiedzy merytorycznej pomagającej uniknąć błędów.

Kurs przeznaczony jest dla osób, które chcą poznać podstawy i zamierzają tworzyć u siebie w domu lub w ramach pracowni otwartej.

Cena za 6 h zajęć 350zł.

Terminy do ustalenia indywidualnie, może to być również weekend. Zapraszam do kontaktu mailowego palonka.ceramics@gmail.com . Rezerwacja terminu nastąpi po ustaleniu mailowym i wpłacie zadatku w wysokości 50 zł od osoby.


Randka przy glinie

2 h lepienia dla pary – 280 zł. W cenie lepienie i dekorowanie wyrobów angobami, wypały oraz szkliwienie wykonane przeze mnie. Po około 2-3 tygodniach do odbioru są gotowe prace.
Randkę możemy umilić kawą, herbatą lub kieliszkiem wina (zakup tego ostatniego po stronie randkowiczów). Terminy do ustalenia indywidualnie – telefonicznie 506 200 587 lub mailowo palonka.ceramics@gmail.com .
Po lepieniu można kontynuować randkę na spacerze po Gdańskim Starym Mieście, gdyż pracownia położona jest w jego centrum, przy ulicy Rajskiej 6.

Pracownia otwarta

Moja pracownia otwiera swe drzwi i zaprasza do skorzystania z przestrzeni, narzędzi, gliny i szkliw.
Tzw. „Pracownia otwarta” to oferta skierowana do osób, które miały już do czynienia z gliną. Z założenia jest to praca samodzielna, oczywiście służę radą.
Cena 30 zł/h.
W cenie glina i szkliwa bez limitu. Dodatkowo płatny wypał zgodnie z cennikiem.
Pracownia otwarta jest w poniedziałki 15.00-18.00. Inne dni ustalane indywidualnie.

 WAŻNE!  Należy dopytać wcześniej np. smsem (nr 506 200 587 ) o dostępne miejsce.


Wypał ceramiki

Cennik:

Cena 20 zł/kg na biskwit, 32 zł/kg wypał do 1150°C,  42 zł/kg powyżej 1150°. Prace nieforemne (np. rozległe rzeźby) i wyższe niż 18 cm wyceniane są indywidualnie ( zazwyczaj +10 zł).
Zazwyczaj palę w temp.1050, 1140 i 1240°C. Inne temperatury możliwe są do wypalenia przy wynajęciu całego pieca w cenie 320 zł do temp.1150°C i 380zł do 1250°C.
Bardzo ważne, by osoba która oddaje swoje prace do wypału BYŁA PEWNA z jakiej gliny są one wykonane. Oddający prace do wypału zobowiązani są do akceptacji poniższego regulaminu wypału.

Regulamin

Prace do wypału ze szkliwem muszą mieć czyste od szkliwa spody, winny być oznaczone w sposób trwały i czytelny co do autora i użytej gliny.
Oddający prace przyjmuję odpowiedzialność finansową za zniszczenie pieca spowodowane wypałem gliny w nieodpowiednim dla niej zakresie temperaturowym (zalanie pieca roztopiona gliną) i zobowiązuje się pokryć koszt remontu pieca wg wyceny serwisu.
W przypadku silnego pocieknięcia szkliwa na półkę, oddający pracę zobowiązany jest do pokrycia kosztu jej szlifowania (30 zł).
Przyjmujący ceramikę do wypału oświadcza, iż towar powierzony traktowany będzie z najwyższą ostrożnością. Z uwagi jednak na dużą kruchość gliny przed wypałem, zdarzyć się mogą uszkodzenia. W takiej sytuacji przyjmujący w miarę możliwości postara się naprawić wyrządzone szkody (skleić przedmiot).

Shopping Cart
Scroll to Top